Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 17,00 zł

Rękawiczki antystatyczne

Aktywne filtry

W celu zminimalizowania niebezpieczeństwa występującego w przypadku niektórych zawodów stosuje się rękawiczki antystatyczne. Podczas pracy z urządzeniami elektrycznymi może dojść do wyładowania elektrostatycznego, czyli nagłego przepływu prądu elektrycznego. Stwarza to duże niebezpieczeństwo dla osób przebywających w pomieszczeniu. Ładunki te mogą na przykład tworzyć się na skutek pocierania rękawicy o chwytaną rzecz lub elementy ubrania. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się rękawice antystatyczne, wykonane z materiału, który sprawia, że na powierzchni nie gromadzą się ładunki i w sposób kontrolowany są one odprowadzane do podłoża. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór rękawic antystatycznych, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającej osoby.

Jakie zalety mają nasze rękawice antystatyczne?

Oferowane przez nas doskonałej jakości rękawiczki wyróżniają się wysokimi właściwościami antystatycznymi. Co więcej, okazują się trwałe i odporne na uszkodzenia. Zakończone są elastycznym mankietem, który skutecznie zapobiega ich zsuwaniu się z dłoni, co ma duże znaczenie dla pracowników. Dodatkowo rękawice umożliwiają pełną kontrolę wykonywanych ruchów. Świetnie nadają się do pracy z urządzeniami elektrycznymi, elektronicznymi, a także komponentami, wykazującymi dużą wrażliwość na ładunki statyczne. Ponadto można do nich sięgnąć także w miejscach i strefach, które związane są z dużym niebezpieczeństwem wybuchu.

Przydatne w trakcie pracy związanej z montażem i modernizacją części komputerowych. Jednakże przed użyciem warto zasięgnąć opinii inspektora BHP, czy w konkretnym miejscu pracy sprawdzi się ten model. W przypadku, gdy wybrane rozwiązanie nie odpowiada opracowanym normom, koniecznie trzeba zapytać, jakie rękawice dobrze spełnią swoje zadanie w miejscu pracy. W naszym sklepie mamy wiele modeli. Dlatego z pewnością znajdziesz taki, który będzie odpowiedni dla Ciebie oraz wykonywanych przez Ciebie zadań!

Z czego wykonywane są rękawiczki ochronne?

Dostępne w naszym sklepie wysokiej jakości rękawiczki ochronne powstają z dzianiny bawełnianej. Dodatkowo są powlekane winylem PCV. Materiał zasługuje na uwagę przede wszystkim z tego względu, że wykazuje wysoką odporność na ścieranie. Ponadto zabezpiecza przed działaniem różnych kwasów, rozpuszczalników czy substancji alkoholowych. Oprócz tego gwarantuje ochronę przed ładunkami elektrostatycznymi, które mogą powodować groźne uszkodzenia, a nawet wybuchy.

Rękawiczki ochronne wyróżniają się również wysoką szczelnością, w związku z czym świetnie sprawdzają się podczas pracy zarówno w mokrym, jak i wilgotnym środowisku. W środku produktów znajduje się bawełniany wkład, charakteryzujący się bezszwowym krojem. Taka budowa rękawic sprawia, że nosząca je osoba nie jest narażona na podrażnienia. Dużą zaletę rękawiczek stanowi także to, że doskonale wchłaniają one pot. Z kolei anatomiczny kształt przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy. Produkty w żaden sposób nie ograniczają ruchów. Mają szerokie możliwości zastosowania, dzięki czemu cieszą się dużym zainteresowaniem.

Rękawiczki antystatyczne i nie tylko

Podczas pracy w trudnych warunkach koniecznie trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo. Rękawiczki ESD to nie wszystko, aby zapewnić sobie podczas pracy solidną ochronę. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz też inne produkty, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. Oferujemy między innymi kombinezony ochronne, które spełniają między innymi normy dotyczące skutecznej ochrony antystatycznej. Są także bardzo wygodne i komfortowe.

Nadają się np. do wykorzystania w miejscach narażonych na kontakt z substancjami niebezpiecznymi, a także przy malowaniu przemysłowym, czyszczeniu kanałów zbiornikowych, w przemyśle farmaceutycznym i wielu innych branżach. Mamy też wysokiej jakości certyfikowane maski przeciwpyłowe. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

FAQ

Dlaczego warto używać rękawiczek antystatycznych przy lakierowaniu?

Rękawiczki antystatyczne są zalecane przy lakierowaniu, ponieważ zapobiegają elektrostatycznemu przyciąganiu kurzu i brudu na powierzchnię malowaną, co jest kluczowe dla osiągnięcia idealnie gładkiego wykończenia.

Jakie są główne cechy rękawiczek antystatycznych?

Główne cechy rękawiczek antystatycznych to ich zdolność do rozpraszania ładunków elektrostatycznych, elastyczność, zapewnienie dobrej przyczepności oraz ochrona przed zarysowaniami, co czyni je idealnymi do precyzyjnych prac lakierniczych.

Jak dobrać rozmiar rękawiczek antystatycznych?

Dobierając rozmiar rękawiczek antystatycznych, należy zwrócić uwagę, aby przylegały do dłoni bez uciskania i ograniczania ruchów, jednocześnie nie mogą być zbyt luźne, co mogłoby utrudniać precyzyjne operacje.

W jaki sposób rękawiczki antystatyczne zapobiegają zarysowaniom powierzchni?

Rękawiczki antystatyczne zapobiegają zarysowaniom powierzchni, dzięki miękkiemu, ale wytrzymałemu materiałowi, który nie rysuje lakieru ani nie zostawia śladów, co jest szczególnie ważne przy pracy z delikatnymi i wysokopolerowanymi powierzchniami.

Jak pielęgnować i przechowywać rękawiczki antystatyczne?

Rękawiczki antystatyczne należy pielęgnować poprzez regularne pranie w łagodnych detergentach i suszenie w temperaturze pokojowej. Przechowywać w suchym, czystym miejscu, aby uniknąć kontaminacji i uszkodzeń materiału.

Darmowa dostawa
kurierem od 1000 ZŁ

Zamów do 12:00
- przesyłkę otrzymasz jutro!

Gwarancja zwrotu
w 14 dni