Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Filtruj według

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 12,00 zł

Maski

Aktywne filtry

Dużą część naszej oferty stanowią maski przeciwpyłowe, które cieszą się zainteresowaniem wśród klientów. Doskonale się bowiem sprawdzają w przypadku przedstawicieli różnych zawodów, a niekiedy są wykorzystywane nawet do użytku prywatnego. Przede wszystkim pozwalają zadbać o własne zdrowie, które jest przecież jedną z najważniejszych ludzkich wartości.

Maski przeciwpyłowe odnajdują zastosowanie m.in. w lakiernictwie. Pokrywanie powierzchni farbami, choć z pozoru nie wygląda niebezpiecznie, może przyczynić się do pogorszenia samopoczucia i wywołać wyjątkowo negatywne skutki w różnej postaci. Pyły czy włókna, które uwalniają się w powietrzu, są w stanie trafić do organizmu człowieka za pośrednictwem dróg oddechowych. Osadzając się w ciele, są przyczyną wielu chorób i późniejszych schorzeń.

Profesjonalne maski lakiernicze

Warto wspomnieć o tym, że maski do lakierowania chronią przed trującymi oparami i toksycznymi, szkodliwymi substancjami. Są one niejednokrotnie powodem wszelkiego rodzaju krótkoterminowych dolegliwości takich jak mdłości, bóle głowy czy wymioty. Dłuższe, ciągłe narażanie się na tego typu zatrucie, skutkuje natomiast problemami z układem nerwowym, wątrobą, nerkami, a nawet rakiem. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie podczas nakładania farb. Maski lakiernicze, stworzone dla ochrony człowieka, są bezcennym i nieodłącznym elementem pracy. Wraz z kombinezonami ochronnymi czy rękawicami, czuwają nad zdrowiem każdego lakiernika.

Charakterystyka naszych masek lakierniczych

Oferowane przez nas maski lakiernicze to certyfikowane produkty, stworzone z dbałością o każdy, najdrobniejszy szczegół. Maski do lakierowania, które można znaleźć w sklepie internetowym, zabezpieczają przed pyłami i aerozolami, pozwalając pracownikowi cieszyć się komfortem i poczuciem bezpieczeństwa. Wyposażone w piankową uszczelkę są nie tylko wygodne i przyjemne w noszeniu, ale i całkowicie przylegają do twarzy, zapewniając najwyższej jakości ochronę. Zastosowanie w środku zaworu oddechowego zarówno zmniejsza stężenie dwutlenku węgla, jak i ułatwia oddychanie przez skuteczne niwelowanie wilgotności. Oferowane maski lakiernicze, dzięki zaciskowi nosowemu i dwóm taśmom nagłowia z syntetycznej gumy, są komfortowe nawet podczas bardzo długiego noszenia. Natomiast dodatkowa warstwa filtra węglowego skutecznie chroni przed przykrymi zapachami, gazami oraz spalinami organicznymi.

Jak działają maski z filtrem?

Lakiernikom, ale nie tylko, polecamy maski z filtrem. Są to wysokiej jakości produkty, zwiększające ochronę zdrowia podczas wykonywania różnych niebezpiecznych prac. Ich najważniejszym zadaniem jest zabezpieczanie dróg oddechowych. Uniemożliwiają przedostawanie się różnych zanieczyszczeń do organizmu człowieka. Skutecznie blokują wszelkie pyłki oraz waciki, które unoszą się w powietrzu w trakcie lakierowania czy realizowania innych czynności. Tym samym maski z filtrem zwiększają bezpieczeństwo i chronią zdrowie, a także dobre samopoczucie.

Produkty powinny być odpowiednio dopasowane do charakterystyki zawodu oraz indywidualnych potrzeb. Jeśli je właściwie dobierzesz, skutecznie zapewnisz sobie ochronę na najwyższym poziomie. Dostępne w naszym sklepie maski z filtrem są wyposażone w specjalny zacisk nosowy, uniemożliwiający przedostawanie się szkodliwych substancji. Ponadto zbudowane są one z pianki, powodującej, że maska dokładnie przylega do skóry i nie ma szansy, by do dróg oddechowych przedostały się jakiekolwiek zanieczyszczenia. Noszenie masek z filtrem jest wygodne, w żaden sposób nie utrudniają one pracy.

Maski lakiernicze online

Dzięki naszym produktom, w odpowiedni sposób zadbasz o swoje zdrowie i zachowasz wszelkie zasady BHP. Przy zakupie masek do lakierowania, polecamy także zapoznać się z naszymi innymi akcesoriami lakierniczymi. Zależy nam na bezpieczeństwie i zadowoleniu wszystkich klientów, dlatego w ofercie znajdziesz wyłącznie wysokiej jakości produkty, mające pozytywny wpływ na zdrowie. Przyczyniają się one nie tylko do ochrony samopoczucia, ale również zwiększają wygodę pracy. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

FAQ

Jakie są rodzaje masek ochronnych używanych w lakiernictwie?

W lakiernictwie używane są różne rodzaje masek ochronnych, w tym półmaski filtrujące, pełnotwarzowe maski oraz maski z filtrami wymiennymi, które są dostosowane do różnych poziomów ekspozycji na chemikalia.

Jak często należy wymieniać filtry w maskach ochronnych?

Filtry w maskach ochronnych należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta lub gdy zauważy się znaczne utrudnienie oddychania, co zazwyczaj świadczy o ich nasyceniu.

Czym różnią się maski pełnotwarzowe od półmasek?

Maski pełnotwarzowe oferują pełną ochronę twarzy, w tym oczu i skóry, podczas gdy półmaski chronią jedynie drogi oddechowe. Pełnotwarzowe maski są zalecane w środowiskach o wysokim stężeniu szkodliwych substancji.

Jakie są zasady prawidłowego noszenia maski ochronnej?

Prawidłowe noszenie maski ochronnej obejmuje dokładne dopasowanie do twarzy, szczelne przyleganie oraz regularne sprawdzanie stanu filtrów i uszczelek, aby zapewnić maksymalną ochronę przed wdychaniem szkodliwych substancji.

Jakie normy powinna spełniać maska ochronna do prac lakierniczych?

Maska ochronna do prac lakierniczych powinna spełniać normy takie jak EN143 lub EN14387, które gwarantują filtrację cząstek i par chemicznych odpowiednią dla danego środowiska pracy.

Darmowa dostawa
kurierem od 1000 ZŁ

Zamów do 12:00
- przesyłkę otrzymasz jutro!

Gwarancja zwrotu
w 14 dni