Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Filtruj według

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 32,00 zł

Kombinezony ochronne

Aktywne filtry

Wykonując prace budowlane, malowanie czy podejmując się usuwania szkodliwych substancji takich, jak np. azbest, narażeni jesteśmy na duże zagrożenia, Nie chodzi tylko o te związane z zabrudzeniem, ale także takie, które prowadzić mogą do poważnych problemów ze zdrowiem. Dlatego tak ważne jest kompleksowe zabezpieczenie się przed potencjalnymi zagrożeniami, zarówno tymi zewnętrznymi, jak i tymi głębszymi, które mogą długoterminowo zagrozić naszemu organizmowi.

Kombinezony lakiernicze - jak wybrać odpowiedni dla siebie

Wykonując prace lakiernicze, musimy koniecznie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Do wyboru mamy jednak różne rodzaje kombinezonów ochronnych. Warto się zatem zastanowić, jakimi kryteriami kierować się przy wyborze właściwego sprzętu. Przede wszystkim powinniśmy określić, z jakiego rodzaju zagrożeniem będziemy mieli do czynienia. W zależności od typu substancji używanej do lakierowania, kombinezony lakiernicze będą wykonane z innego rodzaju materiału, o innej wytrzymałości i gramaturze.

Niezwykle ważne jest, aby kombinezon taki posiadał wszyte w mankietach rękawów i u dołu nogawek gumki. Pomoże to w lepszym dopasowaniu ochrony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wysokiej jakości kombinezony, wyposażone są również w specjalną pętelkę na kciuk, która dodatkowo pomoże utrzymać rękaw we właściwym miejscu. Aby dopełnić całości koniecznej ochrony, warto również rozważyć zakup rękawiczek antystatycznych. Dzięki nim również nasze dłonie nie będą narażone na zanieczyszczenie.

Ochrona głowy i twarzy

Dobrze dobrany kombinezon lakierniczy to taki, który posiada odpowiednio wyprofilowany i dopasowany kaptur. Dzięki niemu odpryski farby podczas lakierowania nie będą stanowiły zagrożenia dla włosów i skóry głowy osoby, wykonującej lakierowanie. Specjalnie wszyte na krawędziach kaptura gumki, często dodatkowo ściągane na troczki, pozwolą z najwyższą precyzją dopasować kombinezon do budowy użytkownika.

Żeby dodatkowo zabezpieczyć twarz podczas lakierowania i ograniczyć ilość wdychanych zanieczyszczeń, warto zaopatrzyć się również w specjalne maski przeciwpyłowe. Nie tylko ochronią one naszą twarz przed kroplami farby, lecz także, dzięki wbudowanym filtrom, zapewnią czystość wdychanego podczas lakierowania powietrza.

Kombinezony wielokrotnego użytku

Kombinezony lakiernicze mogą być z powodzeniem wykorzystywane wielokrotnie. Wysokiej jakości materiał jest gruby i odporny na uszkodzenia, dzięki czemu nie ulega zniszczeniu po pierwszym zastosowaniu. Odpowiednio przechowywany i oczyszczany po każdorazowym użyciu kombinezon, z powodzeniem posłuży nam kilka razy. Kombinezon lakierniczy wielokrotnego użytku to zatem rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i wyjątkowo ekonomiczne.

Zobacz również inne kategorie w naszym sklepie:

farba proszkowa w sprayu

Farby proszkowe sklep

Farba do malowania proszkowego

Darmowa dostawa
kurierem od 1000 ZŁ

Zamów do 12:00
- przesyłkę otrzymasz jutro!

Gwarancja zwrotu
w 14 dni