Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Filtruj według

Cena

Cena

  • 30,00 zł - 31,00 zł

Szpachle

Aktywne filtry

Wiele różnorodnych rzeczy wymaga pomalowania bądź odświeżenia koloru. Niestety, niejednokrotnie podczas użytkowania, na różnorodnych powierzchniach powstają ubytki, a ich pomalowanie będzie stanowiło bardzo nieestetyczne wykończenie. W celu wyrównania powierzchni warto użyć szpachli lakierniczej. Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Szpachla lakiernicza - krótka charakterystyka

Szpachla do lakieru to chemoutwardzalny, dwuskładnikowy produkt. Pierwszy składnik to masa szpachlowa. Jest to zawiesina odpowiednich wypełniaczy mineralnych w roztworze nienasyconej żywicy poliestrowej. Drugim komponentem szpachli lakierniczej jest utwardzacz w postaci pasty, który zawiera nadtlenek dibenzoilu. Szpachla do lakieru charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością, jak również odpornością na działanie wysokich temperatur (do 200°C).

Szpachla do lakieru i jej sposób użycia

W celu zreperowania nieestetycznych ubytków powstałych na powierzchni przygotowywanej do malowania, nakłada się zmieszaną w odpowiednich proporcjach masę szpachlową oraz utwardzacz.

Przed nałożeniem masę szpachlową należy bardzo dokładnie wymieszać (możliwe jest rozwarstwianie wyrobu). Odpowiednio przygotowaną masę szpachlową oraz utwardzacz nakłada się na uprzednio zmatowioną powierzchnię. Warto także zadbać, by powierzchnia pozbawiona była wszelkich pyłów, była odtłuszczona oraz nie zawierała pozostałości starej malatury. Powierzchnia musi być także całkowicie sucha. Szpachla lakiernicza nadaje się do nałożenia przez około 5 minut. Maksymalna grubość jednej warstwy to 4mm.

Szpachla do lakieru powinna być używana w temperaturze co najmniej 10°C. W innych warunkach atmosferycznych, proces sieciowania jest spowolniony, a nałożone powłoki mogą zostać nieutwardzone.

Zastosowanie szpachli lakierniczej

Szpachla lakiernicza jest powszechnie wykorzystywana do uzupełniania ubytków oraz wgłębień na różnorodnych powierzchniach przed ich pomalowaniem. Powłoki szpachli do lakieru wykazują dobrą przyczepność do powierzchni metalowych, drewnianych, betonowych oraz niektórych tworzyw sztucznych. W połączeniu z farbami proszkowymi czy farbami spray, malowane powierzchnie uzyskają perfekcyjny efekt końcowy.

Jeśli szukamy rozwiązania, które pomoże nam w wygłaszaniu malowanych powierzchni, szpachla lakiernicza będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że jej aplikacja musi być precyzyjna, z zachowaniem odgórnie ustalonych zasad, w celu uzyskania satysfakcjonującego efektu. Przekonaj się osobiście, jak szpachla do lakieru doskonale uzupełni powstałe ubytki i zagłębienia.

Darmowa dostawa
kurierem od 1000 ZŁ

Zamów do 12:00
- przesyłkę otrzymasz jutro!

Gwarancja zwrotu
w 14 dni