Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 26 445,00 zł

Malowanie proszkowe

Aktywne filtry

Kod:Sames

Kompletny zestaw do ręcznej aplikacji proszkowej

21 309.75 zł brutto

Kod:2320488

13.68 zł brutto

Perfekcyjnie położony kolor niejednokrotnie nadaje blasku i warunkuje spektakularny efekt końcowy. Jedną z najbardziej popularnych metod malarskich jeśli chodzi o lakiernictwo przemysłowe jest malowanie proszkowe.

Malowanie proszkowe coraz popularniejsze

Dlaczego malowanie proszkowe cieszy się tak powszechnym zastosowaniem oraz uznaniem w wielu, różnorodnych branżach? Przede wszystkim dlatego, że pomalowane w ten sposób elementy są odporne na korozję, zmienne warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę czy inne uszkodzenia mechaniczne. Trudno więc o niechciane, nieestetyczne odpryski. Farby, jakich używa się do malowania metodą proszkową są specyficzne, różnią się od farb tradycyjnych wieloma parametrami.

Gdzie proszkowe malowanie jest powszechnie stosowaną praktyką? Przede wszystkim używa się go do malowania karoserii samochodowych, sprzętów AGD czy innych elementów, które wykonane zostały m.in. ze stali, aluminium, żelaza, szkła, drewna, płyty MDF czy ceramiki.

Skład farb proszkowych

Farby proszkowe oparte są na bazie polimerów, które utwardzają się pod wpływem wysokiej temperatury. Co jest ogromną zaletą tego typu farb, nie zawierają one żadnych rozpuszczalników. W ich skład wchodzi żywica, poliuretany, silikony, pigmenty, wypełniacze oraz dodatki uszczelniające.

Na czym polega malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe polega na równomiernym rozprowadzaniu na całej powierzchni farby proszkowej przy zastosowaniu natrysku elektrostatycznego oraz elektrokinetycznego. Co ciekawe, uzyskana powłoka malowania jest wyjątkowo gładka oraz trwała. Należy jednak pamiętać, że lakierowanie proszkowe wymaga stosowania specjalistycznej odzieży ochronnej, jak również akcesoriów lakierniczych.

Co wyróżnia malowanie proszkowe na tle konkurencyjnych metod i sprawia, że cieszy się ogromną popularnością? Przede wszystkim proszkowe malowanie umożliwia uzyskanie wysokich parametrów technologicznych.

Malowanie proszkowe cieszy się uznaniem już od wielu długich lat. Jeśli pragniesz podarować sobie idealnie gładką, doskonalą powierzchnię na wielu elementach, postaw na farby proszkowe, a z całą pewnością nie będziesz żałował.

Zobacz również inne kategorie: 

Zawieszki lakiernicze

Farba do aluminium

Darmowa dostawa
kurierem od 1000 ZŁ

Zamów do 12:00
- przesyłkę otrzymasz jutro!

Gwarancja zwrotu
w 14 dni