Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 22,00 zł - 107,00 zł

Kolor

Kolor

Qualicoat

Qualicoat

RAL

RAL

Żywica

Żywica

Stopień połysku

Stopień połysku

Bonderyzowana

Bonderyzowana

Zastosowanie

Zastosowanie

Struktura farby

Struktura farby

Ral 9001-9023

Aktywne filtry

Kolory z palety RAL, których numery rozpoczynają się cyfrą 9, to czerń, biel i barwy pośrednie. Znajdziesz więc tutaj też inne odcienie koloru białego i czarnego, takie jak szarość czy jasny beż. Dlatego farby z tej palety są jednymi z najczęściej wybieranych do krycia elementów elewacji, mebli biurowych i przemysłowych oraz maszyn. Kolory te nie są krzykliwe, co daje dużą uniwersalność zastosowania. Łatwo komponują się one z otoczeniem zarówno na linii produkcyjnej, jak i w miejskiej architekturze. Wszystkie kolory, które tu znajdziesz, występują w różnych wariantach.

Farby proszkowe RAL 9001-9023

W zależności od Twoich potrzeb, w ramach jednego koloru możesz wybrać farbę o konkretnych parametrach. Na przykład czarna farba proszkowa w kolorze RAL 9005 występuje aż w 17 wariantach. Przed zakupem zwróć uwagę na:

- rodzaj farby (poliestrowe, epoksydowe lub poliestrowo-epoksydowe)

- stopień połysku (mat, pół połysk, połysk, wysoki połysk)

- dodatkowe właściwości (bonderyzacja, efekt metalik, technologia anti scratch)

- certyfikaty (Qualicoat, GSB).

Rodzaj farby, który wynika z zastosowanych do jej produkcji surowców, ma wpływ na późniejsze zastosowanie. Farby poliestrowe mogą być z powodzeniem stosowane na zewnątrz, podczas gdy epoksydowe i poliestrowo-epoksydowe nadają się bardziej do wnętrz. Mogą być one stosowane również na zewnątrz, ale wymagają wtedy pokrycia poliestrowym lakierem bezbarwnym.

Pod względem stopnia połysku wyróżniamy główne 3 warianty: mat (30% gloss), półpołysk (70% gloss) oraz połysk (85% gloss). W ofercie znajdziesz też jednak farby o stopniu połysku 3% oraz 98%.

Dodatkowe właściwości farby

W zależności od pożądanej odporności na warunki atmosferyczne, rdzę czy uszkodzenia mechaniczne, zwróć uwagę na dodatkowe właściwości farby. Niektóre z nich wykonane są w technologii antiscratch, która jest bardziej odporna na zadrapania.

Wiele z dostępnych tutaj farb oznaczonych jest certyfikatami Qualicoat i GSB. Są to światowe organizacje kontrolujące jakość farb proszkowych i nadające im odpowiednie normy, potwierdzające ich trwałość i bezpieczeństwo. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości, to wiedz, że wybierając farby oznaczone znakami tych organizacji, będziesz spać spokojnie.

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu podłoża

Na ostateczną jakość malowania ogromny wpływ ma też przygotowanie elementów przed pokryciem. Dlatego musisz zadbać o zeszlifowanie powierzchni, oczyszczenie jej z zanieczyszczeń i uzupełnienie ewentualnych ubytków, które niepoprawione zrujnowały by ostateczny efekt. Przydatne to tego narzędzia znajdziesz w kategorii akcesoria lakiernicze. Istotne jest też zdrowie Twoje lub twoich pracowników. Aby o nie zadbać, zajrzyj do kategorii odzież BHP. W razie wszelkich wątpliwości dotyczących właściwości farb i ich zastosowań napisz do nas lub zadzwoń. Obsługa klienta z chęcią udzieli Ci pomocy.

Darmowa dostawa
kurierem od 1000 ZŁ

Zamów do 12:00
- przesyłkę otrzymasz jutro!

Gwarancja zwrotu
w 14 dni