Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Najważniejsze parametry zawieszek lakierniczych
Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie przedmiotów do malowania to klucz do sukcesu w osiągnięciu idealnego wykończenia powierzchni. Dlatego warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami zawieszek lakierniczych, które są nieodzownym elementem prac malarskich. W poniższym artykule omówimy szczegółowo ich rodzaje, materiały wykonania oraz zastosowanie.
Więcej
Rodzaje zawieszek lakierniczych
Świat lakierowania samochodów to fascynujący obszar wiedzy, którego nie sposób opanować bez zrozumienia poszczególnych etapów pracy profesjonalnych lakierników. Jednym z kluczowych aspektów ich codziennej pracy są zawieszki lakiernicze – narzędzia niezbędne do utrzymania elementów samochodowych w odpowiednich pozycjach podczas procesu malowania. Istnieje wiele rodzajów zawieszek lakierniczych, które mają na celu ułatwienie prac.
Więcej
Na co zwracać uwagę przy doborze farb proszkowych?
Wybór odpowiednich farb proszkowych to kluczowy element dla trwałości i estetyki pokrywanych nimi powierzchni. Wykorzystując nasze wskazówki, poznasz najważniejsze czynniki wpływające na jakość farb proszkowych, które zapewnią nie tylko doskonały wygląd, ale także optymalną ochronę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Zachęcamy do zapoznania się z podpowiedziami.
Więcej
Klasy masek przeciwpyłowych
W dobie zanieczyszczeń powietrza, szkodliwych substancji w miejscu pracy czy ryzyka związanego z przeciwdziałaniem pandemiom maski przeciwpyłowe stają się niezbędnym wyposażeniem dla każdej osoby. W artykule przedstawimy klasy masek przeciwpyłowych dostępnych na polskim rynku oraz ich właściwości, które pomogą ochronić drogi oddechowe przed zagrożeniami.
Więcej
Przed jakimi substancjami chronią rękawiczki antystatyczne?
Rękawiczki antystatyczne to jedne z najważniejszych narzędzi, jakie są używane w dzisiejszych czasach w różnych branżach. Są one niezbędne do pracy w warunkach, gdzie występuje duża ilość ładunków elektrostatycznych. Rękawiczki te są często stosowane w przemyśle elektronicznym, farmaceutycznym, chemicznym, ale nie tylko. Okazują się bardzo ważne również podczas pracy lakierników. Sprawdź, przed jakimi substancjami chronią rękawiczki antystatyczne
Więcej
Przy jakich pracach należy sięgnąć po rękawice antystatyczne?
W dzisiejszych czasach wiele prac wymaga stosowania odpowiednich środków ochrony osobistej. Jednym z narzędzi, które przyczyniają się do zachowania bezpieczeństwa pracowników, są rękawice antystatyczne. Ich zastosowanie jest szczególnie istotne w trakcie wykonywania prac lakierniczych. Poniżej postaramy się przybliżyć, przy jakich zadaniach należy używać rękawic antystatycznych oraz jakie ryzyka wynikają z ich niewłaściwego stosowania.
Więcej
Jakie maski najlepiej chronią przed pyłami?
Jeśli chodzi o ochronę przed pyłem i innymi cząstkami unoszącymi się w powietrzu, noszenie maski ochronnej jest niezbędne. Dzięki niej można zabezpieczyć siebie i osoby znajdujące się w pobliżu przed unoszącymi się w powietrzu substancjami drażniącymi oraz zanieczyszczeniami. W tym artykule omawiamy różne rodzaje masek do ochrony przed pyłami, a także podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią do danego zadania oraz jak ją prawidłowo dopasować.
Więcej
Jakie filtry stosuje się w maskach lakierniczych?
Stosowanie masek przez lakierników powinno być powszechną praktyką. Zabezpieczaną one przed różnymi szkodliwymi substancjami, ale nie tylko. Zapewniają wysoką ochronę głównie dzięki znajdujących się w nich filtrach. Podczas produkcji masek lakierniczych stosowane są specjalne zabezpieczenia, umożliwiające zablokowanie różnych związków chemicznych, dzięki czemu lakiernik nie musi ich wdychać. Istnieje wiele rodzajów filtrów wykorzystywanych w mask
Więcej
Zasady BHP w pracach lakierniczych
Prace lakiernicze to element procesu technologicznego. Zazwyczaj nie są wykonywane bezpośrednio przez pracownika, a przez maszynę, którą operuje lakiernik. Mimo to osoba na tym stanowisku stale jest narażona na różne niebezpieczeństwa. Przede wszystkim na kontakt ze szkodliwymi substancjami. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad BHP, pomagają one zadbać o własne bezpieczeństwo oraz zdrowie w pracy lakiernika.
Więcej
Jak chronić dłonie w trakcie prac lakierniczych?
Wykonywanie prac lakierniczych niestety wiąże się z ryzykiem uszkodzenia oraz zabrudzenia dłoni. Aby się przed tym uchronić, warto nosić odpowiednio dopasowane rękawice. Dostępne są specjalne modele przeznaczone dla lakierników, ale nie tylko. Sprawdzają się one w wielu zawodach. Mowa o rękawicach antystatycznych, które zapewniają wysoką ochronę dłoni podczas pracy. Poznaj najważniejsze zalety produktów.
Więcej