Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Jakie maski najlepiej chronią przed pyłami?
Jeśli chodzi o ochronę przed pyłem i innymi cząstkami unoszącymi się w powietrzu, noszenie maski ochronnej jest niezbędne. Dzięki niej można zabezpieczyć siebie i osoby znajdujące się w pobliżu przed unoszącymi się w powietrzu substancjami drażniącymi oraz zanieczyszczeniami. W tym artykule omawiamy różne rodzaje masek do ochrony przed pyłami, a także podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią do danego zadania oraz jak ją prawidłowo dopasować.
Więcej
Jakie filtry stosuje się w maskach lakierniczych?
Stosowanie masek przez lakierników powinno być powszechną praktyką. Zabezpieczaną one przed różnymi szkodliwymi substancjami, ale nie tylko. Zapewniają wysoką ochronę głównie dzięki znajdujących się w nich filtrach. Podczas produkcji masek lakierniczych stosowane są specjalne zabezpieczenia, umożliwiające zablokowanie różnych związków chemicznych, dzięki czemu lakiernik nie musi ich wdychać. Istnieje wiele rodzajów filtrów wykorzystywanych w mask
Więcej
Zasady BHP w pracach lakierniczych
Prace lakiernicze to element procesu technologicznego. Zazwyczaj nie są wykonywane bezpośrednio przez pracownika, a przez maszynę, którą operuje lakiernik. Mimo to osoba na tym stanowisku stale jest narażona na różne niebezpieczeństwa. Przede wszystkim na kontakt ze szkodliwymi substancjami. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad BHP, pomagają one zadbać o własne bezpieczeństwo oraz zdrowie w pracy lakiernika.
Więcej
Jak chronić dłonie w trakcie prac lakierniczych?
Wykonywanie prac lakierniczych niestety wiąże się z ryzykiem uszkodzenia oraz zabrudzenia dłoni. Aby się przed tym uchronić, warto nosić odpowiednio dopasowane rękawice. Dostępne są specjalne modele przeznaczone dla lakierników, ale nie tylko. Sprawdzają się one w wielu zawodach. Mowa o rękawicach antystatycznych, które zapewniają wysoką ochronę dłoni podczas pracy. Poznaj najważniejsze zalety produktów.
Więcej
Jakie kombinezony noszą lakiernicy?
Codzienny kontakt z farbami może negatywnie wpłynąć zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie. Dlatego lakiernicy powinni wyposażyć się w wysokiej jakości kombinezony. Zapewniają one ochronę przed szkodliwymi substancjami, a także zabrudzeniami. Dzięki temu pomagają uniknąć różnych problemów zdrowotnych. W poniższym tekście podpowiadamy, jakie kombinezony sprawdzają się najlepiej dla lakierników. Sprawdź, jakie modele wybrać.
Więcej
Jakie maski noszą profesjonalni lakiernicy?
Noszenie odpowiednio dopasowanej maski w zawodzie lakiernika to podstawa. Dzięki niej możliwe jest zadbanie o własne zdrowie i tym samym bezpieczeństwo. Osoba wykonująca pracę na tym stanowisku stale jest narażona na wdychanie różnych pyłów oraz włókien, unoszących się w powietrzu podczas lakierowania. Jeśli te zanieczyszczenia trafią do organizmu, mogą wywołać poważne konsekwencje. Aby się przed nimi uchronić, warto nosić specjalne maski.
Więcej
Jak uzyskać metaliczny efekt lakierowanej powierzchni?
Wielu osobom zależy na uzyskaniu metalicznego efektu lakierowanej powierzchni. Jak najbardziej jest to możliwe dzięki odpowiednio dopasowanym farbom. W naszej ofercie dostępne są akcesoria służące do metalicznego malowania proszkowego. Wykorzystuje się je w różnych branżach, przede wszystkim służą w lotnictwie oraz wojskowości. W poniższym tekście podpowiadamy, w jaki sposób możliwe jest uzyskanie metalicznego efektu lakierowanej powierzchni.
Więcej
Do czego służą haki lakiernicze?
Wykorzystywanie haków lakierniczych jest bardzo popularne. Produkty tego rodzaju wyróżniają się bowiem licznymi zaletami. Umożliwiają sprawne oraz bezpieczne realizowanie wielu czynności. Przede wszystkim okazują się pomocne podczas zapełniania kabiny pieca lakierniczego. Jeśli chcesz poznać ich najważniejsze zastosowania, zapoznaj się z poniższym tekstem. Dowiesz się z niego również, dlaczego warto stosować te akcesoria podczas lakierowania.
Więcej
Czyściwa lakiernicze najwyższej jakości - charakterystyka
Czyściwa lakiernicze to niezastąpione narzędzie każdego profesjonalnego lakiernika. Służą do usuwania brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń z powierzchni lakierowanych. Dzięki temu można uzyskać idealnie gładką powierzchnię, która jest gotowa do nałożenia kolejnej warstwy lakieru.
Więcej
Na czym polega malowanie elektrostatyczne i jakie ma zalety?
Malowanie elektrostatyczne zyskuje ostatnio na znaczeniu, szczególnie w branżach, które potrzebują elementów solidnie wykonanych i estetycznie wykończonych. Trwałość powłoki tworzonej przez farby proszkowe sprawia, że wiele osób decyduje się na zamówienie usługi i czerpie z tego szereg zalet. Dowiedz się, na czym polega malowanie elektrostatyczne i co czyni je tak popularnym.
Więcej
  • 1
  • 2