Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Farba do stali

Farba do stali

Odrestaurowanie stalowych elementów elewacji oraz przedmiotów wymaga od nas użycia profesjonalnej farby odznaczającej się odpowiednią trwałością oraz jakością. W związku z tym, że stalowe fragmenty występuje przede wszystkim w przedmiotach, ogrodzeniach, sprzętach oraz maszynach, znajdujących się na świeżym powietrzu, warto zwrócić uwagę na to, aby stosowana przez nas farba do stali posiadała odpowiednie parametry, gwarantujące odporność na działanie różnego rodzaju czynników atmosferycznych, a tym samym zachowanie oryginalnego wyglądu.

Jakościowe farby proszkowe do wykorzystania na powierzchniach stalowych

Farba proszkowa do stali, która stanowi produkt termoutwardzalny, powstający na bazie polimerów, umożliwia równomierne pokrywanie powierzchni stalowych, w prosty i szybki sposób. Tego typu rozwiązanie odznacza się wyjątkową wytrzymałością, a w przeciwieństwie do farb rozpuszczalnikowych, z jego wykorzystaniem możemy w skuteczny sposób eliminować emisję gazów ciężkich do atmosfery. Bezpieczna dla zdrowia farba do malowania stali pozwala na efektowne pokrywanie dużych powierzchni w komfortowych warunkach, bez zatruwania środowiska. Produkt na bazie żywicy oraz odpowiednio dobranych pigmentów można wykorzystać w przypadku malowania różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych, maszyn rolniczych, elementów pojazdów, ogrodzeń, elewacji czy przedmiotów spełniających funkcję dekoracji. Łatwe rozprowadzanie produktu dokonuje się w tym przypadku techniką natrysku elektrostatycznego, z wykorzystaniem specjalnego pistoletu, dzięki czemu pigment równomiernie i gładko pokrywa stalową powierzchnię. W kolejnym etapie z wykorzystaniem wysokiej temperatury doprowadzamy do topnienia lakieru, tworzącego trwałą powłokę. Farby proszkowe mogą być stosowane również w przypadku materiałów metalowych, szklanych, ceramicznych i wielu innych.

Aranżacje z wykorzystaniem farb proszkowych do stali i nie tylko

Przy pomocy niezawodnej farby do stali, w szybki i sprawny sposób pokryjesz powierzchnie o różnej wielkości. Tego typu produkt sprawdzi się zarówno w przypadku szerokich i gładkich elementów, jak i chropowatych prętów będących np. elementem ogrodzenia znajdującego się na zewnątrz domu. Jakościowe farby w rozmaitych kolorach sprawdzają się uniwersalnie także we wnętrzach, a w stworzeniu unikalnych aranżacji mogą pomóc ci także niezawodne farby w sprayfarby w kolorach ral zawierające szeroką paletę barwną do wyboru oraz oryginalne farby z efektami specjalnymi.