Infolinia: pon.-pt. w godz. 7:30-15:30

Farba do felg

Farba do felg

Odnawianie metalowych elementów wymaga zastosowania przeznaczonych do tego celu farb. Bardzo popularną metodą na pokrycie felg kolorem jest malowanie proszkowe. Wykorzystanie farb wyprodukowanych specjalnie w tym celu sprawi, że warstwa będzie trwała i wytrzymała na wszelkie warunki pogodowe. Dobra farba do felg ma szereg cech, które sprawiają, że dobrze trzyma się metalowej powierzchni, nadaje jej równomiernego kolorytu i widocznie poprawia jej kondycję. Duży wybór kolorów i odcieni sprawia, że każdy znajdzie taki, który będzie odpowiadał właśnie jemu. Pomalowanie felg przy użyciu farby proszkowej to najlepszy możliwy wybór.

Rodzaje farb proszkowych do felg

Farby, które zostały stworzone do zadań specjalnych, muszą mieć wysoki stopień krycia, a co za tym idzie, muszą być wysoko napigmentowane. Farby proszkowe spełniają te warunki bardzo dobrze. Wykorzystuje się je do malowania wielu elementów metalowych, zarówno tych umieszczanych na zewnątrz, jak i tych, które po pomalowaniu umieścimy w pomieszczeniu, jak metalowe karnisze czy inne elementy wystroju. Na zewnątrz farby proszkowe zdobią ogrodzenia lub elementy samochodów. Jeśli chcesz odnowić wygląd kół pojazdu warto użyć produktu o przeznaczeniu specjalistycznym. Dla posiadaczy alufelg niezbędna będzie farba proszkowa do felg aluminiowych. Felgi stalowe wymagają innego rodzaju farby proszkowej. Prócz rodzaju powierzchni, którą masz pokryć, liczy się również odcień i połysk, jaki chcesz osiągnąć. Wśród farb proszkowych możesz znaleźć wiele ciekawych kolorów, ale malując felgi wybiera się najczęściej barwy metaliczne o wysokim połysku lub matowe. Użycie tych produktów sprawi, że felgi będą wyglądały jak nowe, znikną przebarwienia i zabrudzenia. Za zaletę, jaką ma farba proszkowa do felg, można uznać sposób jej aplikacji. Farby proszkowe występują w aplikatorach sprayowych, dzięki czemu, bez problemu można pokryć nimi nawet małe elementy, do których utrudniony jest dostęp.

Dlaczego farby proszkowe to najlepszy sposób na pomalowanie felg?

Szybka aplikacja i łatwość, z jaką można ją wykonać to tylko jedna z zalet malowania felg farbami proszkowymi. Bardzo dużą zaletą jest szybkie wysychanie substancji i jej trwałość. Farba nie odpryskuje podczas używania pojazdu ani nie poddaje się korozji przy zetknięciu z wodą. Powłoka nie tylko zdobi felgę, ale także przedłuża jej trwałość, ochraniając ją przed działaniem wody i powietrza. Zadbane elementy metalowe mogą służyć długo i w niezmienionej formie. Farby proszkowe to najlepszy wybór, jeśli chcesz odnowić felgi w swoim aucie.

Kod:9L1200003TB00

Farba proszkowa epoxydowo-poliestrowa, połysk

56,96 zł -6,36 zł 50.60 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 56.96 zł